Header Image

Zehra Dönmez

Spritüel Rehber

KONUŞMA KONULARI

Nefes Atölyesi
İçimizdeki Çocuk Grup Çalışması
Chakra Evolution Yoga Dersleri
Aile Dizimi Grup Çalışması

1975 yılında Fransa’da Alp dağlarının eteğinde bulunan ve havası en temiz olan şehri Grenoble’da dünyaya gelip Ankara’da büyümüştür.  Ortaokula giderken yapılan mesleki eğilim testinde yeteneğinin “psikoloji, din adamı, yazar” çıkması üzerine, fen bölümünü seçerek  kimya mühendisi olmaya karar verip psikoloji ve spiritüel alana kesin tavrını koymuştur. Daha sonra fikir değiştirip Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. İş hayatına 1998 yılında İstanbul’da bankacı olarak başlamış, sonrasında Peppers & Rogers Group bünyesinde finans ve telekom sektörlerinde yurt içi ve yurt dışında danışmanlık projelerini yönetmiştir.

2009 yılında Psikolog Leyla Navaro ile çalışmaya başlamış ve 5 yıl boyunca sanat terapisi ve rüya analizi gruplarında yer almıştır. 2011 yılında Güney Afrika’dan Türkiye’ye dönerek Türk Telekom Grubu bünyesinde Pazarlama Direktörlüğü yaptığı dönemde yolu nefes terapisi ile kesişip Güney Afrika’da yaşayan  Joost Maijvis’den eğitmenlik ve uygulayıcılık eğitimlerini alarak kurumsal hayat ile vedalaşmış ve ruhsal  olarak bu dünyada ilerleme yolculuğunu derinleştirmeye kendini adamıştır. Bu amaçla Gestalt Koçluğu eğitiminin ardından 3 yıl sürecek olan Rahim Bilgeliği konusunda çok derin çalışmalar yapmış ve Hawaii’de inzivalara katılarak öğretileri içselleştirmiştir. Yeni açılan alanla beden bütünlüğünün önemini idrak ederek rahim konusunda uzmanlaşmış bir hoca ile 2017 yılında tüm çakralardaki enerji ve duygu durumlarındaki blokajları akıttığı bir sürece girmiştir. 2018 yılında Bali’de aynı hocadan Chakra Evolution Yoga eğitmenliğini de tamamlayarak düzenli olarak ilgilendigi Aile Dizimi uygulamasında uzmanlaşmak için eğitimlere başlamış, Ocak 2020 yılında mezun olmuştur.

Zehra Dönmez, aldığı her eğitimi kendi yaşam biçimi haline getirmeyi hedeflemekte ve 2012 yılından beri her yaş grubundan gençlere, kadınlara ve erkeklere hem bireysel hem grup hem de inziva çalışmalarıyla  aktarmaktadır. Ayrıca kurumsal eğitimler vermeye devam etmektedir.