Header Image

Yasemin Soysal

Yazar, Sağlıklı Yaşam Eğitmeni

KONUŞMA KONULARI

Tek Şişman Beyniniz
Tek Suçlu Beyniniz
Çocukların Bilinçaltına Verilen Komut Hataları
Çocukluk Deneyimlerimizin Günümüze Etkisi

Birincilikle girdiği Celal Bayar Üniversitesi’nden, yine derece ile mezun oldu. 2000 yılında başlayan profesyonel spor yaşamında pek çok ödül ve derece aldı. Bunlardan bazıları; 2000 İzmir Karate Bölge Birinciliği, 2001 Üniversiteler arası Senkronize Trambolin Türkiye ikinciliği, 2003 Üniversiteler arası bayanlar kayak şampiyonası Türkiye beşinciliği. Tramplen ve Kule atlamada Türkiye birinciliklerini elinde tutan Soysal, milli takımla birlikte çalışmalar yaptı. 2002 yılında eğitmenlik seviyesine ulaştı. Lionslar, Rotary külüpleri, üniversite eğitim günleri, kadınlar birliği gibi birçok kurum ve kuruluşlarda eğitimler verdi.

Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü “Sporda Psikososyal Alanlar” Ana Bilim dalında yüksek lisans programını kazandı. Yasemin Soysal’ın üniversite bünyesinde yaptığı bilimsel çalışmalar sonucu ortaya koyduğu “Zihin potansiyelleri ve Zayıflama” programı büyük ilgi gördü. Bu çalışma, görsel ya da yazılı basında daha çok “Zihin Gücü ile Zayıflama”, “düşünce gücü ile yeni bir kadın yaratma” adı altında geçti. Bu programlarında, 1000’e yakın kilo problemi yaşayan kişi ile çalışma yaptı. Bu süreç içinde yüksek lisans tezini tamamladı. Türkiye’de zihin gücü, zayıflama programlarının ilk yaratıcısı olan Soysal, aynı zamanda yaptığı bilimsel çalışma ile Türkiye’de ilk defa zihin gücünün, zayıflama üzerindeki başarısını bilimsel olarak kanıtladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde “Hedefe Odaklanma, Başarı Stratejileri” üzerine öğretim üyesi olarak görev aldı. Soysal, çalışma yaşamına yaptığı televizyon programı ile devam etti. Show TV, Show Maks kanalında, Burcu Kara ve ekibi ile birlikte zayıflama, kişisel gelişim, kadın üzerine program yaptı. Tüm Türkiye çapında kendisine başvuran kişilerle eğitim seminerleri düzenlemektedir. Çıkarttığı her kitapla Türkiye’de en çok satanlar listesine girmeyi başaran Yasemin Soysal, “Tek Şişman Beyniniz” (2009) ve “Tek Suçlu Beyniniz” (2012) isimli kitaplarıyla Avrupa ve dünya piyasalarına açılmayı planlamaktadır.