Header Image

Psikolog Ümit Karabulut

Psikolog, Çift ve Aile Terapisti

KONUŞMA KONULARI

Hocam Biz Konuşamıyoruz
İlişkide Ben-Biz Ahengi
Partnerinizin Bağlanma Dilini Öğrenebilmek
Duygusal Kırılmaların Yeniden İnşasAffetmek
İlişkide Doğru Dengeye Ulaşmak

Psikolog, Çift ve Aile Terapisti Ümit Karabulut Dicle Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden 2008  yılında mezun oldu. 4 yıl süren bitirme tezi ve süpervizyon koşulları olan “Sistemik Aile ve Çift Terapistliği ve Sistemik Bireysel Terapist” eğitimini If-Weinheim Institut (Almanya) da tamamladı.

Prof. Dr. Bahar Gökler ile Çocuk ve Ergenlerle Psikodrama Uygulamaları’nda yer aldı. Prof.Dr. Zümra Atalay ile Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programına çalıştı. Doç Dr Bilge Uzun ile Çocuklar İçin İleri Düzey Mindfulness Uygulamaları’na çalıştı. Aile içi iletişim, ailelerde sorunları çözme becerileri, nesiller arası gelen aile problemleri, ilişkilerde güven problemleri, fiziksel, cinsel ve duygusal tramvalarla baş edebilme, sosyal fobi, özgül fobi, anksiyete, depresyon, somatik problemler ve öfke problemleri konularında çalışmaktadır.

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde klinik psikolog, aile ve çift terapisti, hipnoterapist ve bireysel psikoterapist olarak görevini sürdürmektedir.