Header Image

Psikolog Ferhat Aydın

Psikoloji Anlatıcısı, Bar Psikoloğu

KONUŞMA KONULARI

Psikogösteri
Mutluluk Bulaşıcıdır ve Soğan Kokar
Sıradışı Kariyer-Kariyerini Kendin Yarat
Hocam Ne Olacak Bu Çocuğun Hali?
Tanrım Beni Like’tan Yarat

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bir çok topluluk ve STK’larda katılımcı ve gönüllü olarak çalışan Aydın, ODTÜ Eskrim Kulübü’nde üniversitesini temsilen turnuvalara katıldı. Mezuniyetinin ardından, Türkiye’nin ilk özel psikiyatri hastanesi olan Boylam Psikiyatri Hastanesi’nde 144 saatlik ‘Klinik Uygulamalı Psikoloji Okulu ve Nesnel Değerlendirme Eğitimi’ni tamamladı. İki yıl boyunca özel bir kurumda çocuk-ergen ve ailelere psikolojik danışmanlık anlamında hizmet verdi.

2013 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü – London Brief işbirliği ile düzenlenen ve Chris Iveson tarafından verilen ‘Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi’ni tamamladı. Askerlik görevini yedek subay olarak İstanbul’da, ‘Rehberlik Danışma Merkezi Amiri’ olarak tamamladı. Yedek subaylık görevini sürdürürken, özellikle ‘askeri ortama uyumu kolaylaştırıcı ve intiharı önleyici çalışmaları’ ile Kara Kuvvetleri tarafından takdir belgesiyle onurlandırıldı. Askerlik görevini yaparken Prof. Dr. Perin Yolaç’ın verdiği 72 saatlik temel Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamladı. Cinsel Terapi eğitimini ise Doç Dr. Cebrail Kısa’dan aldı. Bu temel eğitimlere ilaveten, Oyun Terapisi, Boşanma Adaptasyonu Terapisi, Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi, Uluslararası Okul Psikolojisi Birliği onaylı eğitimler olan ‘Krize Müdahale Teknikleri’ ve ‘Terapötik Kartlar’ eğitimlerini başarıyla tamamladı.

Spor psikolojisine de ilgi duyan Aydın, Türkiye Hokey Federasyonu’nun ve Hokey Milli Takımlarının psikologluğunu yapmıştır. UNICEF, RET International ve AEGEE (Avrupa Öğrencileri Formu) gibi sivil toplum kuruluşlarının projelerinde eğitmen ve gönüllü olarak görev alan Aydın, Sanko Okulları, Türk Silahlı Kuvvetleri, Marmaris Neşe Erberk Anaokulları ve Bahçeşehir Okulları’nda psikolog olarak görev yapmıştır. Türkiye’de ve dünyada ilk kez hayata geçirilen Bar Psikoloğu – Psikogösteri konseptini, başta BKM Mutfak Sahne olmak üzere çeşitli sahnelerde icra etmeye devam etmektedir.