Header Image

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

Klinik Psikolog

KONUŞMA KONULARI

Yaşamın Her Alanında Kaygı: Belirsizlik,Tehdit Algısı ve Kaçınma
İş Hayatında Kaygı ve Stres:Nasıl Sürüyor ve Ne Nasıl Yönetilir?
Yeni Dünyada Mükemmelliyetçilik: Meziyet mi Kusur mu?
Mobbing ve Psikolojik Şiddetin Travmatik Etkileri
Depremlerin Sarsıcı ve Psikolojik Etkileri ve Korku: Nasıl Baş Edeceğiz?
Travmatik Olaylar, Psikolojik Etkileri ve Baş Etme Yöntemleri
Zor Duyguları Yönetmeyi Başarmak
Duygusal Yeme: Neden Var ve Nasıl Durdurulur?

Psikolojik travma, kaygı (anksiyete), yeme ve beslenme bozuklukları, uzamış yas alanlarında uzmanlaşmış bir terapist ve klinik araştırmacı olan Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu psikoloji lisans ve klinik psikoloji yüksek lisans eğitimlerini Boğaziçi Üniversitesi’nde, doktora ve doktora sonrası eğitimlerini İngiltere’de Institute of Psychiatry, King’s College, London’da tamamladı.

Akademik hayatını 2004 ile 2014 yılları arasında King’s College London’da sürdürdü ve Section of Trauma Studies’in uluslararası projelerinin Türkiye Projeleri Koordinatörü olarak çalıştı. 2008 yılında doçentliğini, 2014 yılında Klinik ve Sağlık Psikolojisi alanında European Federation of Psychological Associations – EuroPsy lisansını, 2016 yılında da profesörlüğünü aldı. Akademik kariyeri süresince önemli araştırmalar yürüttü ve bunları çok sayıda uluslararası hakemli dergide, uluslararası yayınlanan bir kitapta ve kitap bölümlerinde yayınladı; 40’ı aşan sayıda uluslararası bilimsel dergiye danışmanlık yaptı.

2017 yılında psikolojik sorunlar üzerine araştırmalar yürütmek yetkin psikoterapistler yetiştirmek amacıyla DATEM Davranış Araştırmaları ve Terapileri Merkezi’ni kuran Şalcıoğlu halen akademik kariyerini Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde ve Finlandiya’nın Åbo Akademi Üniversitesi’ne bağlı olarak sürdürmektedir.