Header Image

Piraye Erdoğan

Yazar, Zihin Mimarı

KONUŞMA KONULARI

Bireysel Dönüşüm
Seyir: Bir Dönüşüm Yolculuğu
Zihinden Özgürleşmek
Kendini Gerçekleştirmek

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 28 yıl reklam sektöründe, Müşteri Hizmetleri ve Yönetimi alanında çalıştı. Çok severek yaptığı ve üst düzey yöneticiliğe kadar yükseldiği işine rağmen, kendini ilk bildiği zamanlardan beri ona eşlik etmiş olan “bulmam gereken bir şey var” hissini bir türlü yenemediğinden yurt içi ve yurt dışında ‘uyanış’ odaklı farklı spiritüel metodlar üzerine pek çok eğitime katıldı. Kendini içinde bulduğu, ‘insan zihni ve kurguladığı sahte benlik’ ile ilgili araştırmalar, 7 yıl boyunca yaptığı çalışmalar ve sonucunda geliştirdiği özel uygulamalar, 2012 yılında tanıştığı ‘Nefes’ ile birleştiğinde arayışı da mutlu sona erdi. Kendi zihninden özgürleşmesini ve dolayısıyla bireysel dönüşümünü gerçekleştirip, bolluk, neşe ve yaratıcılık ile dolu bir yaşama geçiş yaptı.
Zihin konusunda edinmiş olduğu bilgileri, ulaştığı anlayışı ve geliştirdiği yöntemleri nefes ile birleştirmenin, bir insanın yaşamında kalıcı dönüşümü sağlamak için en etkili formül olacağını, kendi yolculuğunu izleyerek kavradığında yönü netleşti. Bu gerçek, herkesle paylaşmak isteği bir tutkuya dönüştüğünden önce Nefes Koçu, daha sonra ise Nefes Eğitmeni oldu. Geliştirdiği ve ‘Zihin koçluğu’ diye tanımladığı zihin dönüşümü çalışmaları ile nefesi biraraya getirerek kendi disiplinini oluşturmaya başladı.
İnsanın yegane amacının kendini gerçekleştirmek olduğuna odaklanması onu bu alanda benzersiz bir sistem olan Human Design ile buluşturdu ve bu sistemin eğitimlerini alarak ‘Living Your Design Guide’ sertifikasını aldı. Böylelikle tüm dünyada bu eğitimi verebilme yetisini ve hakkını kazandı.
‘Seyir’ isimli ilk romanı Kasım 2019’da yayınlanmıştır.