Header Image

Ömür Özdemir

Oyuncu, Yazar, Senarist

KONUŞMA KONULARI

@cerilevis mahlasıyla sosyal medyada adını duyuran Ömür Özdemir; düzenli hayattan çıkıp hayalini kurduğu hayata geçerken başına gelenleri, sevdiği işi yapmaya giden yolda neler yaşadığını, konforlu ortamdan çıktığında artısıyla eksisiyle neler olduğunu mizahi üslubuyla anlatıyor.

Twitter’da “Ceri Levis” takma adıyla tanınmıştır. Lisedeyken tiyatro kolundaydı. Konservatuar sınavlarına girmesine ailesi karşı çıktığı için sınavlarına giremedi. İşletme fakültesinde okudu. Twitter’da ilk tanınmaya başladığı dönemlerde 08.00-18.00 mesaisi olan bir işte çalışıyordu. Bir ilaç firmasında 12 yıl İlaç mümessilliği yaptı. Sosyal medyada “Ceri Levis” takma adıyla ünlendi.

Hayalini Twitter gerçekleştirdi “Jerry Lewis”i çok beğendiği için adını Türkçeleştirerek kullandı. Twitter’da yazdığı esprili “twit”lerle büyük bir hayran kitlesi edindi. Girdiği ortamlarda lafı gediğine koyan, gündeme dair kısa ama herkesin içinden geçenlere tercüman olan laflar ederdi. Bu özelliğini Twitter’da kullanmaya başladı. İnsanlar yazdıklarını paylaşmaya başladılar. Hülya Avşar, bir gün kendi programında “Twitter’daki Ceri Levis’in hayranıyım” dedi. Bu açıklamayı benzerleri takip etti, ünlü isimler Levis’in yorumlarını takipçileriyle paylaştılar ve “Ceri Levis” Twitter’ın en çok konuşulan kişilerinden biri oldu.

Ceri Levis yani Ömür Özdemir hâlâ bu mecranın en popüler isimlerinden. Okan Bayülgen‘in ekibinde editör olarak çalıştı. Daha önce de Turkmax kanalında yayınlanan “heberler” adlı programda Levent Kazak’ın ekibinde metin yazarıydı. Güzel Köylü ve Harem Harem dizilerinde rol almıştır.