Header Image

Mert Güler

Yazar, Akademisyen, Meditatif Rehber

KONUŞMA KONULARI

Gülümse ki Gülümset
Yeni Nesil Stres Yönetimi
Motivasyon
Takımdaşlık ve Sinerji
İletişimde Farkındalığın Gücü

10 yaşında geçirdiği menenjit sonucunda gereksiz iç konuşmalarını keşfederek içselliğe yönelmiştir. Uzun yıllar Fenerbahçe alt yapısında futbol oynadı ve bir maçta kasti tekme sonucu sakatlanarak dizlerinden 5 defa ameliyat olmuştur. 16 yaşında koltuk değneklerine bağlı olarak bir sene engelli kaldı. Olumlu düşünce teknikleri, nefes teknikleri, özel egzersizler, yoga, meditasyon ve dans ile doktorların yürüyemezsin teşhisine rağmen kendini iyileştirdi.

The Night of Sultans dans grubunun mentörlüğünü ve mental çalışmalarını yaptı. Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde 2008 yılında ilk kez açılan yoga dersi eğitmenliği devam etmektedir. Yaşadığı Büyükada’da açtığı “İnziva Büyükada” merkezinde günübirlik ve konaklamalı eğitim kampları düzenlemektedir. Hindistan’da Hz.Mevlana’nın üst düzeyde saygı görmesinden etkilenerek Sufilik ve dönüş ile ilgilenmiştir ve “Aşka Dönüş” başlıklı dönüş teknikleri dersi ile kısa sürede katılımcıları döndürebilmektedir.

Hindistan’da dünyaca ünlü ruhsal eğitmenlerin olduğu ve 103 ülkeden 1.000 kişinin katıldığı dünyanın en büyük Yoga festivalinde ilk Türk eğitmen olarak “Rumi Love Meditation” dersi vermektedir. Yazdığı kitapları “Aşkla Gülümse” ve “Aşka Kanat Aç – Gece kelebeği”,  çıktıkları ilk haftadan itibaren haftalarca çok satanlar listesinde kalmıştır. “3.Göz” ve “Yoga ve Sağlık” dergilerinde köşe yazarıdır.