Header Image

Dr. Hicran Tülüce

Psikolog, Yazar

KONUŞMA KONULARI

-Pozitif Stres Yönetimi

-Kalp Zekası: Kalbini Dinle Ruhunu Formatla (Prof. Dr. Ahmet Taha Alper ile)

-İlişki Sanatı: Pozitif Psikoterapi Yöntemleriyle İlişkileri Geliştirmek

-Kriz ve Belirsizlik Durumlarında Kaygı Yönetimi

-Hissediyorum O Halde Varım: Duygusal Zeka Becerilerini Geliştirmek

-Çocuklara Yönelik Duygusal Zeka Eğitimi

-Duygusal İletişim Teknikleri: Etkili İletişim Yöntemleri ve Kişiler arası İlişkilerde Farkındalık

-Ekip Motivasyonunu Artırma

-Pozitif Psikoterapi Denge Modeli ile İş Yaşam Dengesi

-Öz Güven Geliştirme

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. Merkezi Almanya’da bulunan Wiesbaden Pozitif Psikoterapi Enstitüsü’nde, Pozitif Psikoterapi ve Pozitif Aile Terapisi master eğitimi, İngiltere’de Hipnoterapi, Duygusal Zeka, NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini almıştır. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Doktora tezini insan doğası, etnik çatışma ve barışın psikolojik yönleri üzerine yapmıştır. Tez araştırmaları sırasında İngiltere St Andrews Üniversitesi’nde, insan doğası, gruplar arası ilişkiler, çatışma ve uzlaşma konusunda 1 yıl süreyle akademik çalışmalarını sürdürmüştür.

İnsan doğasındaki olumlu yönlere odaklanan bir yaklaşıma sahip olup, eklektik terapi yaklaşımını kullanmaktadır. Bireysel psikoterapi, aile ve çift psikoterapilerine uzun bir  süredir devam etmektedir. Kurumlara ve gruplara  iletişim, stres yönetimi, duygusal zeka ve kişiler arası ilişkilerde çatışma çözümü konularında eğitimler vermektedir.

İnsan Doğası ve Agresyon, Kalpleri Ayarlama Enstitüsü adlı yayınlanmış iki kitabı bulunmaktadır. Duygularla ilgili psikolojik hikayeler yazmakta ve yeni kitabı üzerinde çalışmaktadır. Ayrıca sağlığın geliştirilmesi ve korunmasına yönelik olarak zihin-beden etkileşimi konularında bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir.

İnsan doğasındaki iyiliğe ve yüksek potansiyele kalpten inanmakta ve umudu artırarak, derindeki hazinelere erişmeyi ve sürdürülebilir mutluluk amacını hedefleyen çalışmalar yapmaktadır.