Header Image

Dr. Cansel Poyraz Akyol

İletişim Uzmanı, Akademisyen

KONUŞMA KONULARI

Medya ile İlişkiler
Medyada İtibar Yönetimi
Etkili İletişim Yöntemleri
Gündem Okuryazarlığı

Yrd. Doç. Dr. Cansel Poyraz Akyol, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden yüksek şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur. Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Bölgesel ve Stratejik Etütler Yüksek Lisans Programı, Marmara Üniversitesinde Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü Doktora Programı Ortadoğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkileri’ni tamamlamıştır.

Medyaya profesyonel ilk adımı Sky Türk kanalında atmıştır. Aynı medya grubunun Akşam ve Tercüman gazetelerinde de yazı dizileri yayınlanmıştır. 2007 yılında Haber Türk’e transfer olmuş, “Türkiye’nin Nabzı”, “Öteki Gündem”, “Bugün” gibi pek çok programın yapımcılığını ve editörlüğünü üstlenmiştir. 2009 yılında CNN Türk ailesine katılmıştır. “Planlama Editörü” olarak başladığı CNN Türk kariyerine ‘‘Haber Programları Müdürü’’ olarak devam etmiştir. ”Gündem Özel” gibi ses getiren programlara imza attıktan sonra Doğan Grubu’nun satışıyla beraber CNN Türk’teki görevinden ayrılmıştır. 2018-2020 yılları arasında Haber Global TV’de ”Programlar Koordinatörü” olarak görev almıştır.

Halen TV programlarına editoryal danışmanlık yapmakta, şirketlere medya ilişkileri eğitimi vermekte ve üniversitedeki çalışmalarına devam etmektedir.