Header Image

Doç. Dr. Hakkı Öztürk

Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü Öğretim Üyesi

KONUŞMA KONULARI

Ekonomi ve Finans

Finansal Piyasalar

Yatırım Stratejileri

Küresel Ekonomi ve Uluslararası Piyasalar

Kurumsal Finans

Finansal ve Ekonomik Analiz

Doç. Dr. Hakkı Öztürk Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü’nde öğretim üyesidir. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde Corporate Finance, Fundamental Analysis and Investment Strategies, Asset Valuation ve Timing and Forecasting in Financial Markets derslerini vermektedir. 2009 yılında Şirket Değerlemesinin Esasları:Teorik ve Pratik Yaklaşımlar ve 2017 yılında ise “How Rewarding Is Divergence Trading In Technical Analysis? Emprical Tests For Stock Exchanges, Commodities and Currency Pairs” isimli kitapları yayınlanmıştır.

Uluslararası bilimsel dergilerde birçok makalesi basılmıştır. Ulusal ve uluslararası konferans ve toplantılarda sunum ve konuşmaları olan Öztürk’ün, aynı zamanda  gazete ve dergilerde  finansal piyasalar ve ekonomi ile ilgili yazıları vardır. Business World Global dergisinin yayın kurulundadır. Düzenli olarak  çeşitli TV kanallarında finansal piyasalar ve ekonomi alanında yorumculuk yapmaktadır.

Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra  İstanbul Teknik Üniversitesi’den lisans derecesi almıştır. Sermaye Piyasaları ve Finans alanında Master derecesi ve Bankacılık ve Finans alanında Marmara Üniversitesi’nden doktora derecesi vardır.

20 yıla yakın süredir  sermaye ve finans piyasalarında tecrübesi olan Öztürk, 2009 yılından beri finansal danışman olarak finans sektörü ve reel sektöre hizmet vermektedir. Bununla beraber, bankacılık-finans ve reel sektörün ihtiyaçlarını karşılamak üzere finans eğitimleri vermektedir. Finansal ve reel sektörde çalışan 10 000’den fazla profesyonele eğitim vermiştir.