Header Image

Dilek Varol

Eğitmen, Profesyonel Koç (ICF)

KONUŞMA KONULARI

Pozitif Psikoloji ve Psikolojik Sağlamlık
İş Hayatında Duygusal Dayanıklılık
Müşteri Deneyiminde Duygu Yönetimi
Etkili İletişim ve İlişki Yönetimi Becerileri
Agile Liderlik
Eğitici Eğitimi

İşletme Fakültesi’nde lisans, Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü ‘Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik’ bölümünde yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Profesyonel iş yaşamına 2005 yılında Türkcell Global Bilgi’de başlayan Varol, 9 yıl Turkcell Akademi bünyesinde Eğitmen, 2 yıl Operasyon Yönetimi organizasyonunda Müşteri Deneyimi Süreç Uzmanı olarak çalışmıştır.

2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde İleri Seviye Eğitimci Eğitimini ve Öğrenmelerin Organizasyonu’nu tamamladıktan sonra eğitmenlik alanında; ‘İletişim Becerileri’, ‘Satış ve İkna Becerileri’,  ‘Müşteri Yolculuğu Deneyimi’, ‘Şikâyet Yönetimi’ ve ‘Liderlik’  konularındaki uzmanlığı ile eğitim-gelişim programları tasarlamış ve eğitimler vermiştir.

2016-2018 yılları arasında süreç alanında operasyon gelişim, verimlilik ve fırsat imkânlarının belirlenmesi, eşsiz müşteri deneyimi yaratma odaklı projelerin yönetilmesinde proje yöneticiliği yapmıştır. Bağımsız Eğitim Danışmanı olarak eğitim-gelişim programları ve koçluk hizmetleri sunan Dilek Varol, 2018 yılı itibarıyla ICF Sertifikalı Profesyonel Koç ünvanını almıştır.

Üniversite işbirlikleri ile Anadolu Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi çalışan ve yönetim kademelerine eğitim ve koçluk desteği sunmuştur. Telekomünikasyon, bankacılık, sigortacılık, otomotiv sektöründeki firmaların çağrı merkezleri ve müşteri etkileşim merkezlerine danışmanlık yapmakta ve eğitim vermektedir.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği / Liderliği Programına, Sizdrama Sanat Eğitim ve Danışmanlık Akademisi’nde devam etmektedir.