Header Image

Berna Talu

Eğitmen, Profesyonel Koç

KONUŞMA KONULARI

Yaratıcı Düşünme
Fikir Nasıl Satılır?
VUCA Dünyası’nda Kişisel Liderlik
İletişimde Çeviklik
Şiddetsiz İletişim

Orta ve lise öğrenimini Ankara Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı (lisans) ve İşletme (yüksek lisans) okudu. Hayat boyu öğrenci olmayı seçen Berna, İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünde öğrenmeye devam ediyor.

ICF akredite koçluk eğitimlerini tamamlayan Berna Talu profesyonel koç, Sola Unitas’tan izotomi analisti, Paul Ekman International’dan ESAC (Emotionals Skills and Competencies-Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler), ETAC (Evaluating Truthfulness and Credibility-Doğruluğun ve Güvenilirliğin Değerlendirilmesi) ünvanlarına sahiptir.

Bankacılık sektöründe 10 yıllık deneyimi ve yönetsel tecrübelerinden sonra kariyerine eğitmen olarak devam etmiştir. 2002 yılında Tim Danışmanlık’ta, 2005-2008 yılları arasında Sinerji Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı’nda eğitim danışmanı olarak çalıştı. Daha sonra PDR Group/ TMI Türkiye bünyesine katılarak, 2 yıl eğitim ve performans geliştirme danışmanlığı yaptı. 2010 yılında eğitim ve performans geliştirme danışma alanın serbest çalışmaya başladı ve 2015 yılında iş dünyası için bir gelişim okulu oluşturma hayaliyle yola çıkarak, Düşünce Okulu’nu kurdu. Bu tarihten itibaren de Düşünce Okulu’nda, gelişim ortağı olarak çeşitli kurumlarla, üniversitelerle ve bireylerle programlarını sürdürmeye devam ediyor.

18 yıllık eğitmenlik tecrübesiyle hangi alanda ve nasıl farklı gelişim programları düzenleyebiliriz konusuna zihnini ve yaratıcılığını yoran Berna Talu, önce Yaratıcı Düşünme Atölyesi’ni geliştirdi. Yaklaşık 10 yıldır, 35.000’i aşan yaratıcı ortağıyla buluştu Yaratıcı Fikir Atölyesi ve buluşmaya devam ediyor. Düşünce Okulu’nun en sevileni oldu. Kuşaklar Buluşması, Fikir Nasıl Satılır, VUCA Dünyasında Spontanite Atölyesi, Yeni Nesil Eğitimcinin Eğitimi Berna’nın kendi geliştirdiği ve verdiği programlar arasında diğer öne çıkanlardır.

Yaratıcı Düşünme Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Takım Koçluğu ve Kariyer Koçluğu alanlarında profesyonel koçluk hizmeti veriyor. İzotomi analistliği yapıyor.

2002 yılından bu yana sadece Türkiye’de değil, Azerbaycan’da ve Romanya’da pek çok kurum çalışanının yanında bir gelişim ortağı olarak yer aldı. Kurumsal eğitmenliğinin ve koçluğunun yanı sıra, üniversite öğrencileriyle çeşitli gelişim programları sürdürüyor, onlara kariyer koçluğu yapıyor.