Header Image

Atakan Utku

Ki-Musibi Aikido Platformu Genel Direktörü

KONUŞMA KONULARI

Aikido ile İş Hayatında Çözüm Önerileri
Kılıç ve Yaşam; Kılıcın Arkasında Durmak

İstanbul Üniversitesi’nde Tarih, Haliç Üniversitesi’nde İşletme eğitimi alan Atakan Utku, 2002 yılında başladığı Akademi İstanbul İletişim ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü 2004’te tamamladı. Profesyonel iş yaşamına eğitim ve danışmanlık sektöründe değişik kademelerde çalışarak başlayan Atakan Utku, iletişim ve halkla ilişkiler alanında da proje yöneticiliği ve proje danışmanlığı yaptı.

2000 yılında başladığı Aikido ile 2003 yılında profesyonel anlamda ilgilenmeye başlayan Utku; anlaşılabilir, dinamik, pedagojik ve uyumlu bir tarzla yapılan Aikido’nun dünyadaki en önemli temsilcilerinden Christian Tissier’in Aikido tarzını benimsedi. Bu anlayışla 2003 yılında Ki-Musubi Aikido Platformu’nun kuruluşunda yer aldı. 2002 yılından itibaren her yıl yurt içinde ve yurt dışında düzenli eğitim ve seminerlere katılan Atakan Utku, Ki-Musubi’nin faaliyetleri kapsamında Türkiye’de düzenlenen uluslararası organizasyonlarda da görev aldı. 2008 yılında Ki-Musubi Aikido Platformu’nun “Genel Direktörlüğü” görevine geldi. 2012 yılında Fransa’da Siyah Kemer 4.Dan’a (Yondan) yükseldi.

Dinamik ve pedagojik anlayışla yapılan Aikido’nun Türkiye’de tanınmasını hedefleyen Utku, İstanbul’un seçkin okullarında ve Ki-Musubi dojolarında öğrencileriyle yaptığı çalışmalarda bu yaklaşımını aktarmaya çalışmaktadır. Bu ortak anlayışı benimseyen başta Japonya, Fransa, Hollanda, Almanya ve İtalya’daki Aikido grupları ve eğitmenleriyle çeşitli periyotlarla bir araya gelen Utku, Polonya, Bulgaristan, Lübnan, Dubai ve Azerbaycan’daki aikido gruplarıyla da çalışmalar yürütmektedir. Atakan Utku, kendisine bağlı olarak çalışan Ki-Musubi İzmir ve Mersin Dojoları’nda ve dönem dönem Fransa’nın başkenti Paris’te seminerler vermektedir. Ayrıca Aygaz, Turkcell, Allian, Tesa vb. Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarında seminerler ve özel eğitim programları uygulamaktadır.